קצת על המעצבות

"כשהן נכנסות לחדר נדמה שכל אחת היא מסקיצה אחרת לגמרי. האחת לבושה בצבעי אדמה, האחרת צבעונית וססגונית; האחת עם תלתלים מתפרעים וסניקרס, האחרת עם תסרוקת מתוקתקת ונעלי עקב. ואז הן מתחילות לדבר, ומתברר ששתי נשים שונות לגמרי בעיצוב החיצוני שלהן יכולות להיות זיווג מנצח. לפני ארבע וחצי שנים הן התחילו לעבוד, והיום יש מאחוריהן כבר עשרות פרויקטים, גדולים וקטנים, ואוסף לא מבוטל של מכתבי תודה מלקוחות. כי יש פה שתי טיפוסיוֹת שלא מוצאים כל יום – בטח לא במרכז הסלון שלך, מרוכזות במאמץ להפוך את החיים שלך ליפים יותר, עם אנרגיות מהממות של עשייה ועם אהבה עצומה לאסתטיקה ולבני אדם".

 

 

מה ה"אני מאמין" שלכן כמעצבות?

"לפני הכול, לראות את הלקוח. כשפתחנו את הסטודיו היו לנו שיחות רבות על כך. חשבנו הרבה על מה הן התכונות האנושיות המשמעותיות שחשוב לנו להביא לידי ביטוי בעבודה שלנו. התשובות הגיעו עם הזמן, וזה היה סוג של מסע מקצועי שהוא גם פילוסופי וגם רגשי.

עיצוב פנים הוא מקצוע מאוד ייחודי בזה שהוא משלב מיומנויות טכניות עם יצירתיוּת. אבל פה גם נמצא הקונפליקט של המעצב, כי מצד אחד אנחנו אמנים, ואמן שואף לחופש בביטוי העצמי שלו, ומצד שני היצירתיוּת שלנו עומדת מול לא מעט התניות טכניות, כי היא מוצאת ביטוי מוחשי רק בעקבות צורך של לקוח שמזמין פרויקט מסוים. חשוב מאוד להבין שהלקוח לא מגיע לתהליך כ'לוח חלק'. אמנם הוא זקוק למקצוענות שלנו, אבל הוא מביא איתו אוסף של צרכים, חלומות, דעות, וכמובן תקציב. והשאלה מבחינתנו היא איך לשלב באופן אופטימלי את היצירתיות שלנו, שהיא תלוית השראה, עם הצורך ליצור לפי הזמנה, לפי מפרט, לפי צרכים שקיימים כנתון.

במקרה שלנו, מהר מאוד הגענו להבנה שהתכלית שלנו כמעצבות היא לא לפאר את שמנו ולא להעמיד יצירות שהן 'מחוות' לעצמנו. מכאן גם שאין סגנון אחד שמזוהה איתנו וכל פרויקט שאנחנו לוקחות בו חלק שונה מקודמו."

 

תמי:

"העניין עם עיצוב החלל שבו אני נמצאת היה קיים אצלי מאז שאני זוכרת את עצמי. כבר בתור ילדה, שרוב שנות ילדותה חלקה חדר עם עוד אחים, ייחסתי לזה המון חשיבות, והתכונה הזאת המשיכה איתי כל השנים, כולל בתקופות שבהן גרתי בדירות שכורות. בשנים שאחר כך עבדתי תקופה ארוכה בהייטק בחו"ל, בעיקר בשיקאגו ובלוס-אנג'לס, וכתוצאה מזה עברתי הרבה דירות. אבל בכל מעבר, עוד באותו היום הדירה היתה מדוגמת, עד רמת תליית התמונות על הקירות והנחת האגרטל במקום, כל דירה עם האופי שלה, תוך מיקסום הפוטנציאל התכנוני שלה. בעיצומה של קריירה משגשגת בת 15 שנים במחשבים החלטתי ללמוד עיצוב פנים באופן מיקצועי על מנת להפוך את התחביב למקצוע."

 

יעל:

"כל החיים אני מלבישה הכול. אנשים, אירועים, מזון, חדרים. אך את הקריירה שלי התחלתי דווקא בתחום המלונאות והקייטרינג. בהמשך למדתי תולדות האמנות באוניברסיטת תל-אביב .רק לאחר ששיפצתי את הבית הפרטי שלי החלטתי לקחת את האהבה הזאת לעיצוב לרמה הבאה. התחלתי ללמוד עיצוב פנים על-מנת לרכוש את המיומנויות הטכניות. בשלב מסוים, אחרי שכבר התנסיתי במספר פרויקטים, שאלתי את עצמי אם אני באמת מממשת את מלוא פוטנציאל ההנאה שלי מהעבודה כשאני פועלת סולו. משם הדרך לשיתוף הפעולה עם תמי הייתה קצרה. תמי הייתה הבחירה האולטימטיבית כי אנחנו ההפך הגמור, וגם מאד דומות. מי שמכיר אותנו יודע שזה לא פרדוקס. "

 

  • חלון גדול
 
בא לי טק - אתרים 0545312567